O stronie

 

Witajcie!
Przygoda z szydełkowaniem zaczęła się  dawno temu, na balkonie pełnym pachnących pelargonii..
Odwiedzałam swoją babcię, która niestety w tym czasie była już ciężko chora.  Dużo rozmawiałyśmy, opowiadała mi historię swojego życia i uczyła podstaw szydełkowania. Bo babcia była mistrzynią wszelkich robótek ręcznych od szycia, przez hafty, po szydełko ( nie przypominam sobie tylko, aby robiła na drutach)..
Siedziałam na tym balkonie i zupełnie nieświadoma, że kiedyś przerodzi się to w pasje, patrzyłam, jak babcia nawija oczka.
Ale żeby nie było zbyt prosto, to nie miałam żadnych książek czy czasopism.. o nie! Gdy już nauczyłam się robić łańcuszek i pierwsze słupki, babcia dała mi kawałek starej szydełkowej koronki( to chyba była kamizelka z ameryki) i powiedziała, żebym zrobiła dokładnie to samo…
Łamałam sobie głowę przez kilka dni.. ale w końcu zrobiłam i z dumą zaniosłam babci. Wtedy ona powiedziała,że już umiem szydełkować i żaden wzór nie będzie mi straszny. Pokazała schematy szydełkowe.
Z szydełkiem bywało różnie.. były momenty, że dziergałam bez opamiętania tygodniami, a potem przez kolejne miesiące szydełko leżało w kącie..  potem znowu wracałam do robótek.. i znowu życie mnie pochłaniało…
Teraz wróciłam na dobre.. tak myślę.. dojrzałam , odkryłam wielki potencjał tej dziedziny..
Co najbardziej lubię w szydełkowaniu?
Uczy cierpliwości, wycisza.. i jak w życiu.. plącze się niteczki, plącze.. czasami idzie gładko i praca wre, a czasami trzeba coś spruć, naprawić .. aby powstała piękna koronka.. im bardziej skomplikowane wzory szydełkowe im więcej włożonej pracy , tym większa satysfakcja..

Chciałabym tą pasją zarazić innych, dlatego powstała  strona DZIERGALNIA.PL
Mam nadzieję,że uda mi się tutaj zebrać i uporządkować całą swoją wiedzę.

 

Pozdrawiam serdecznie Lorka