poducha na szydełku

szydełkowa poducha

 

Witajcie ! Od ostatniego wpisu minęło sporo czasu. Bardzo trudno było mi wrócić tutaj i robić to co tu zaczęłam.  Ale w końcu się w sobie zebrałam i jestem:) Kto odwiedza mnie na Ig, a także na moim ogólno tematycznym blogu wie, że ostatnio pochłonęły mnie druty. W związku z czym szydełko ostatnio poszło w kąt. Stąd też min taka cisza tutaj….

Zrobiłam jednak przez te pól roku kilka szydełkowych rzeczy. Powstała taka o to poducha. Upodobała ją sobie najmłodsza moja latorośl. Jest mięciutka, zrobiona z mieszanki wełny z akrylem. ( Na dodatki do domu szkoda mi szlachetnych wełen, no i łatwiej ją utrzymać w dobrym stanie)

poduszka na szydełku

 

Poduszka nowoczesna w formie, żadne tam babcine koronki. Ale dzięki ściegowi wygląda bardzo ciekawie. Do jej wykonania użyłam 3 motki merino bulky firmy YarnArt i szydełko nr 5mm.  wykonałam prostokąt o wymiarach 40x (ok)90 cm i zszyłam.

poduszka

 

Schemat na szydełkową poduchę:

schemat na szydełkową poduchę

Przepraszam za jakość rysunku, ale robiony z małą na rękach:) płsł łączone dołem robimy pomiędzy psł łączymi rzędu poniżej.

9 myśli na temat “poducha na szydełku

  1. Bardzo ładna, czasami sobie coś wydziergam na szydełku, ale czytanie takich instrukcji obrazkowych jest dla mnie czarną magią. Wzór bardzo mi się spodobał, Może kiedyś się na niego natknę, pozdrawiam.

    1. Dlatego właśnie na tej stronie ucze jak czytać schematy, powolutku od poznania podstawowych oznaczeń graficznych. Nie od razu Rzym zbudowano. A poznanie diagramów naprawde ułatwia życie i poszerza możliwości, bo nie do wszystkich wzorów są opisy. Ja np nie cierpie wzorów opisowych.. gubie się muszę szukać w którym miejscu jestem.. na diagramie widze dokłądnie wszystko co i jak, gdzie robię, co będzie następne:) pozdrawiam

  2. Cudna poducha i cudne maleństwo, szczególnie ostatnie zdjęcie :-))) jak juz pisałam zdolności w kierunku dziergania brak kompletnie ale chyba poproszę mamę, żeby wykonała dla mnie taką poduchę. koty będą miały raj 🙂 pięknego dnia dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *